Drátenické Choltice 2024

Srdečně Vás zveme do areálu choltického zámku na

4. ročník největšího drátenického jarmarku v Čechách

14.–15. června 2024

 Zažijete den plný zábavy, inspirace a tvoření. Na jednom místě se již tradičně sejde více než 40 dráteníků z Čech a Slovenska, které uvidíte při práci, budete se moci inspirovat jejich tvorbou a koupit si jejich výrobky. Uvidíte ukázky tradičního i moderního drátování. Seznámíte se s tím, co vše se dá z drátu vyrobit – od jednoduchého ozdobného zápichu do květináče, přes krásný šperk až po složitý drátovaný objekt, např. model automobilu nebo motorky. A kdo ví? Možná potkáte i draky. V řemeslných dílnách si můžete vyrobit jednoduchý šperk, dekoraci a mnoho dalšího.

A to ještě není všechno! S rolničkářem si můžete vyrobit zvoneček, v písařské dílně vyzkoušíte, jaké to bylo psát husím brkem, podíváte a vyzkoušíte si ruční tisk, vlastnoručně si můžete vyrazit choltický stříbrňák, navštívíte malé drátenické muzeum s ukázkou černého drátování Aleše Kulhánka. A další překvapení Vás ještě čekají :).

Pro děti jsou připraveny Tovaryšské zkoušky choltického dráteníka. Po splnění několika úkolů dostanou Tovaryšský list a odměnou jeden choltický stříbrňák.

V pátek od 19 hodin si přijďte s celou rodinou zahrát a zazpívat na 1. Drátenický potlach. Pokud umíte na cokoliv hrát, nástroje samozřejmě vezměte s sebou :). Přespat můžete ve vlastním stanu nebo autě v prostoru místního koupaliště nedaleko zámku a druhý den si užijete atmosféru drátenického jarmarku. Vstupné na potlach je v ceně dvoudenní vstupenky.

Program

Pátek • 14. 6. 2024

od 15 do 18 hodin

Dráteníci a drátenice z celé České republiky i ze Slovenska
(pokud stihnout dojít).

Ražba pamětní medaile

Rolničkář Martin Král z Dobronína

od 19. hodin

1. Drátenický potlach

 

Sobota • 15. 6. 2024

od 9 do 18 hodin

Velký drátenický trh • při práci uvidíte dráteníky a drátenice ze všech koutů naší republiky i ze zahraničí. Budete mít možnost nasbírat inspiraci i nakoupit originální rukodělné výrobky.

Drátenické dílny pro děti i dospělé

Černé drátování Aleše Kulhánka a malé drátenické muzeum

Řemesla Jinak z.s. • ražba choltického stříbrňáku, tiskařská dílna, písařská dílna, kovotepectví a mnoho dalšího.

Rolničkář Martin Král z Dobronína

Pro děti • Tovaryšské zkoušky choltického dráteníka 

Vstupné

Dvoudenní • 14. + 15 . 6. 2024

Cena zahrnuje dvoudenní vstup na drátenický trh, vstup na 1. drátenický potlach a pro děti hrací kartu Tovaryšské zkoušky choltického dráteníka.

V předprodeji

Za osobu: 70 Kč

Děti do 100 cm vstup zdarma.

Rodinné 2 dospělí + 3 děti: 200 Kč 

Předprodej

Na místě

Za osobu: 100 Kč

Děti do 100 cm vstup zdarma.

Rodinné 2 dospělí + 3 děti: 300 Kč 

Kde nás najdete?

Nádvoří Zámku v Cholticích • Nám. Svaté Trojice 5, 533 61 Choltice